مشروح خبر

همایش تجلیل از خیرین داوطلب، امدادگران ، اعضای جوانان و ایثارگران جمعیت هلال احمر استان یزد


همزمان با هفته دولت با حضور دکتر رضا اندام رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و هیات همراه از خیرین داوطلب، امدادگران ، اعضای جوانان و ایثارگران جمعیت هلال احمر استان تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

در ابتدای مراسم مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین و همچنین تبریک به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، برگزاری این همایش را از برنامه های جمعیت در هفته مذکور اعلام داشت.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان نیز در ابتدای سخنان خود یاد و خاطره امام بزرگوار و شهدا، بخصوص شهدای والا مقام حادثه تلخ منا را گرامی داشته و در ادامه با عرض خیرمقدم و خوش آمدگویی خدمت مدعوین بویژه از حضور مسئولین جمعیت هلال احمر کشور در این برنامه تشکر نمود.

حجت الاسلام سبحانیان در ادامه افزود: خدا را شاکریم که اکنون در سازمانی مشغول به انجام خدمت هستیم که برای جان انسانها ارزش و بها قائل می باشیم و باید سعی نمائیم این فرهنگ را نهادینه کنیم، عبادت فقط نماز و روزه گرفتن نیست هرچند اینها در راس امور اسلام است.

امروز بالاترین عبادات خدمت به بندگان خداست الحمد الله شما کمر همت را بستید و لباسی  را به تن کردید که لباس خدمت صادقانه و خدمت بی منت هست.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در استان یزد مردم خیر و نیکوکار بسیار داریم. بیان داشت: متاسفانه هنوز نتوانسته ایم که بیاموزیم برای مسلمان بودن راهها و روشهای بسیاری وجود دارد و فقط مسجد و حسینیه ساختن نیست. اگر با خدمات ما جان یک انسانی نجات پیدا کند ارزشش از همه چیز بالاتر است .

مشاور رئیس جمعیت هلال احمر در امور ایثارگران نیز هفته دولت را به کارمندان حاضر در این همایش تبریک گفته و سلام دکتر ضیایی را به حضار ابلاغ نمود.

پورساداتی سپس از نقش تاثیر گذار استان یزد در دوران دفاع مقدس گفته و یکی از کارهای زیبا در زمان جنگ را اعزام امدادگران به جبهه ها بیان داشت. و با ابراز خرسندی از گرامیداشت یاد و خاطره شهدای امدادگر و حضور خانواده هایشان در این برنامه تقدیر نمود.

وی در ادامه افزود شهدای امدادگر مهم ترین معامله را با خدا انجام دادند و بدون هیچ چشم داشتی برای انقلاب و ملت ایران پا در رکاب گذاشتند.

ضرابیان از دیگر سخنرانان این همایش و یکی از خیرین نیکوکار و فعال هلال احمر بیان داشت برای من افتخار است که به عنوان یک عضو داوطلب با جمعیت هلال احمر که یک ارگان بین المللی است همکاری میکنم. وی که همچنین از حامیان مالی این همایش بود هزینه سفر به مشهد9 نفر از اعضای 2 خانواده اهداء کننده عضو (مرحومه تفکری و مرحومه دهقانی) را متقبل گردید.   

لازم به ذکر است نمایندگی امیرخودرو یزد افتخار این را داشته به عنوان یکی از حامیان امدادگران هلال احمر اقدام به اهدای 2 دستگاه موتور سیکلت امدادی به این نهاد مردمی نماید.

رئیس سازمان داوطلبان کشور که سخنران پایانی این مراسم بودضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضای داوطلب، خیرین نیکوکار، امدادگران، جوانان و ایثارگران هفته دولت را تبریک گفته و چنین بیان داشت: در حال حاضر در دنیا سه دسته سازمان وجود دارد که سازمان های نوع سه سازمان های مردم نهاد هستند مثل جمعیت هلال احمر .

خودمان را شریک دولت میدانیم و این هفته را به دولت مردان تبریک میگوییم و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می داریم.

دکتر اندام ضمن اشاره به دوازده توصیه رهبر معظم انقلاب به دولتمردان بیان داشت:

اولین توصیه ایشان نیت الهی در خدمت به مردم و حل مشکلات، همان کاری که هلال احمری ها با عشق انجام می د هند. همان گونه که می دانید این ها جزء اهداف سازمانی هلال نبوده و به عنوان وظیفه انسانی انجام می دهیم.

کار ما در جمعیت هلال احمر یک کار داوطلبانه و جهادی است. توصیه بعدی روحیه جهادی و تلاش مضاعف که ما در جمعیت هلال احمر انجام می دهیم.

یکی دیگر از توصیه های  ایشان کمک به حرکت های خود جوش مردمی که ما امروزه سازمان های مردم نهاد زیادی داریم.

توصیه آخر ایشان تمرکز بر الویت های اصلی است. این که ما بتوانیم الویت بندی کنیم که این هم یکی از خصوصیات ما میباشد.

وی همچنین اشاره نمود امسال در اولین برنامه پنج ساله جمعیت هستیم که روی سازمان های مردم نهاد تمرکز داشتیم و این خود الویت بندی ما را نشان می دهد و یکی از کارهای مهمی که جمعیت هلال احمر بروز کرده کنترلآسیب های اجتماعی است که ما مصمم هستیم در این مورد به دولت کمک کنیم این کار بدون همکاری سازمان های مردم نهاد امکان پذیر نیست.

در پایان مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شادروان ابوالفضل کاوه از امدادگران فعال هلال احمر شهرستان تفت، از اعضای داوطلب، خیرین، امدادگران و جوانان برتر استان و همچنین خانواده های شهدا و ایثارگران و آزاده سرافراز هلال احمر استان سید علی اکبر رضوی تقدیر و تجلیل به عمل آمده و از تندیس پزشک داوطلب و چهره ماندگار استان مرحوم دکتر جلال مجیبیان، مرحومه سمیه تفکری و مرحومه ریحانه دهقانی اعضای داوطلب و اهدائ عضو شده هلال احمر استان رونمایی شد.

 


تابلو اعلانات

نشریات

/documents/10701569/0/photo_

2017-07-22_12-24-54-1.jpg?t=

1500709930357

 

 

 

پوستر

پوستر روز جهانی داوطلبان

کتاب

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

دریافت فایل

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

 

بروشور

مناسبت ها

 


مناسبتی وجود ندارد

شهدای امدادگر

پیوندها

$img.text-on-image.getData()
$img.text-on-image.getData()

ارتباط با مدیرعامل

دکتر محسن حرازی زاده یزدی

سامانه ها

$img.text-on-image.getData()

اوقات شرعی

05:27:19 اذان صبح
06:51:58 طلوع آفتاب
13:00:18 اذان ظهر
19:08:05 غروب آفتاب
19:24:58 اذان مغرب
اوقات به افق :

رسانه ها

$img.text-on-image.getData()
$img.text-on-image.getData()
$img.text-on-image.getData()

نمایش نظرسنجی

نظر شما در خصوص محتوای سایت چیست؟