مشروح خبر

سهم حوادث ترافیکی از ماموریتهای هلال احمر 46 درصد است

رئیس امداد و نجات کشور:

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد / مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در نشست خبری در حاشیه جلسه شورای معاونین سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به میزبانی جمعیت هلال احمر استان یزداظهار داشت :   تعداد ماموریتهای امداد و نجات هلال احمر کشور در6 ماهه نخست امسال را 24هزار و 451 مورد بیان کرد و افزود: 11 هزار و 218 از این تعداد مربوط به ماموریت های ترافیکی است.

وی مجموع آسیب دیدگان در این مدت را 399 هزار و 479 نفر اعلام و اظهار کرد: در این راستا 21 هزار و 280 نفر نجات یافتند و 78 هزار و 464 اسکان داده شدند.

سلیمی با بیان اینکه بیشترین ماموریت امداد و نجات مربوط به استانهای مازندران با سه هزار و 719 مورد و اصفهان با 2 هزار و 30 مورد بوده است تصریح کرد: همچنین بیشترین ماموریت ترافیکی مربوط به همین 2 استان می باشد.

وی خاطر نشان کرد: همچنین بیشترین ماموریتهای امداد و نجات در مدت یاد شده مربوط به روزهای سوم، هشتم و 13 فروردین سالجاری بود.

* برگزاری دوره آموزشی تیم های واکنش سریع

سلیمی همچنین از برگزاری دوره آموزشی تیم های واکنش سریع هلال احمر کشور در 20 آذرماه در کرمان خبر داد و گفت: این دوره به مدت هشت روز برگزار می شود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور افزایش توان پاسخگویی در حوادث و سوانح و ساماندهی تیم های واکنش سریع از اهداف برگزاری این دوره بیان کرد و افزود: مجموعا سه هزار و 921 نفر در کشور آموزش های تخصصی در این زمینه فرا می گیرند.

وی اظهار کرد:تیم های واکنش سریع امدادی به منظور حضور نیروهای ارزیاب و متخصص در صحنه حادثه تشکیل می شود و این موضوع یکی از دستورهای رئیس جمعیت هلال احمر برای حضور سریع و به موقع امدادگران و نجاتگران در صحنه حادثه و سانحه است.

تیم های واکنش جمعیت هلال احمر به عنوان نیروهای پیشرو هلال احمر در زمان وقوع سوانح و حوادث بوده که فعالیت آنها موجب افزایش اعتماد مردم و مسئولان و نیز ارتقای سطح امنیت روانی جامعه آسیب دیده می شود.

*تقویت بنیه ناوگان امداد و نجات مراکز استانها

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال کشور در ادامه گفت: یکصد خودرو نجات تا پایان سال جاری به ناوگان امداد و نجات این جمعیت افزوده می شود.

وی تصریح کرد:این تعداد خودرو در مرحله خریداری است و تا پایان امسال بر اساس نیاز هر استان به آنها واگذار می شود.
وی مجموع خودروهای هلال احمر کشور را 5 هزار دستگاه بیان کرد و گفت: از این تعداد 324 خودرو امداد و نجات است که با اضافه شدن تعداد یاد شده ، به 424 دستگاه می رسد.

26فروند بالگرد هلال احمر در خدمت ناوگان هوایی/پنج بالگرد دیگر نیاز است

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه در حال حاضر 26 فروند بالگرد هلال احمر در ناوگان هوایی کشور خدمات ارائه می کنند گفت: به پنج فروند بالگرد دیگر نیاز است.

وی با توجه به وجود 31 استان اضافه شدن پنج بالگرد دیگر را برای رسیدن به حالت ایده‎‎آل ضروری دانست و خاطرنشان کرد: البته بالگردهای امداد مختص یک استان خاص نیستند بلکه در صورت بروز حادثه در یک استان، در صورت نیاز تمام بالگردهای امداد کشور برای امدادرسانی به استان حادثه‎‎دیده اعزام خواهند شد.

سلیمی در ادامه افزود: 500 پایگاه امداد و نجات به منظور خدمت رسانی به مسافران در جاده های سراسر کشور مستقر هستند، همچنین 60 هزار نجاتگر و امدادگر درجه بندی شده در سازمان امداد و نجات هلال احمر فعالیت دارند.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: نیروهای داوطلب تمام تلاش و توان خود را برای امدادرسانی و کمک به ماموریت جمعیت هلال احمر به کار می گیرند.

رییس سازمان امداد و نجات کشور خبر داد؛رفع مشکلات آشیانه‎‎ بالگرد امداد استان یزد/ابلاغ طرح افزایش 50 هزار امدادگر در کشور /برگزاری مانور ساعت صفر در شهرستان های تفت و اردکان

رییس سازمان امداد و نجات کشور با اشاره به رفع مشکلات آشیانه بالگرد امداد و نجات استان یزد، از استقرار بالگرد در استان با تکمیل این آشیانه خبر داد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار کرد: خوشبختانه اشکالات آشیانه بالگرد امداد و نجات استان یزد تا حدودی برطرف شده است و با بالغ بر 96 درصد پیشرفت و تکمیل آشیانه، بالگرد در آن مستقر خواهد شد.

رییس سازمان امداد و نجات کشور از اجرای طرح آمایش پایگاه‎‎های امداد و نجات در سراسر کشور خبر داد و گفت: براساس این نتایج این آمایش، در صورت نیاز به پایگاه‎‎های بیشتر در هر استان، مجوزهای جدید صادر خواهد شد.

گفتنی است؛ در جریان این نشست وقوع زلزله‌‌ای فرضی به شدت 6.8 ریشتر در شهرستان تفت از سوی سازمان امداد و نجات کشور برای ارزیابی توان نیروهای امدادی این شهرستان و استان یزد اعلام شد که با واکنش بسیار خوب نیرو‏‏های امدادی منطقه و استان همراه بود و تشویق رییس سازمان امداد و نجات کشور را به دنبال داشت.

سلیمی، استان یزد را دارای سرمایه بزرگ انسانی در حوزه هلال احمر ذکر کرد و همدلی و انسجام امدادگران و داوطلبان در این استان را ستود و بر تداوم آن تاکید کرد.

وی یزد را استان مناسبی برای اجرای پایلوت توجه به مباحث داوطلبی در این جمعیت خواند و در مورد تکمیل پایگاه‏‏ امدادی نیمه تمام استان قول مساعد داد.

رییس سازمان امداد و نجات کشور در این نشست ضمن استماع مشکلات و پیشنهادات معاونین جمعیت و مسئولان پایگاه‎‎های امداد و نجات استان، در خصوص پیگیری و رفع آنها سخنانی ایراد کرد.

 

 

 


تابلو اعلانات

نشریات

/documents/10701569/0/photo_

2017-07-22_12-24-54-1.jpg?t=

1500709930357

 

 

 

پوستر

پوستر روز جهانی داوطلبان

کتاب

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

دریافت فایل

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

 

بروشور

مناسبت ها

 


مناسبتی وجود ندارد

شهدای امدادگر

پیوندها

$img.text-on-image.getData()
$img.text-on-image.getData()

ارتباط با مدیرعامل

دکتر محسن حرازی زاده یزدی

سامانه ها

$img.text-on-image.getData()

اوقات شرعی

04:07:17 اذان صبح
05:53:31 طلوع آفتاب
13:07:56 اذان ظهر
20:22:22 غروب آفتاب
20:42:02 اذان مغرب
اوقات به افق :

رسانه ها

$img.text-on-image.getData()
$img.text-on-image.getData()
$img.text-on-image.getData()

نمایش نظرسنجی

نظر شما در خصوص محتوای سایت چیست؟