مشروح خبر

تکمیل طرحهای نیمه تمام هلال احمر یزد نیازمند 143میلیارد ریال اعتبار است

احمد پور در نشست خبری با اصحاب رسانه:

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد، مدیر عامل جمعیت هلال احمر یزد در جمع خبرنگاران استان گفت: عملیات اجرایی این طرحها از سال 82 در استان آغاز شده اما متاسفانه با گذشت چندین سال به دلیل کمبود اعتبار هنوز به بهره برداری نرسیده است
وی میانگین پیشرفت فیزیکی مجموع این طرح ها را بین 30 تا 90 درصد بیان کرد و افزود: از این تعداد 12 طرح آن بین 80 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که در صورت تامین اعتبار این 12طرح تا پایان امسال به بهره برداری می رسند.

احد پور همچنین در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران که گفته می شود سهمیه دارویی یزد به خارج از استان صورت می گیرد ضمن تکذیب این خبر افزود: هیچ سهمیه دارویی از استان به خارج از استان صورت نمی گیرد و در صورت مشاهده بمنزله یک تخلف با خاطیان برخورد می شود.

وی در ادامه داد این را هم اضافه کرد که در حال حاضر بسیاری از دارو ها را به استان وارد می کنیم.
احد پور با بیان اینکه بسیاری از استانها از درمانگاه شبانه‌روزی هلال احمر برخوردار هستند گفت: این استان برغم داشتن امتیاز ایجاد درمانگاه شبانه روزی هلال احمر ، متاسفانه تاکنون از نعمت آن بی بهره مانده است.
وی با ابراز ناخرسندی از برخی مطالب رسانه ها در مورد این جمعیت افزود: رسانه از جایگاه والایی برخوردار است بنابراین باید واقعیت ها را به جامعه منتقل کند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر یزد اضافه کرد: انصاف نیست بدون اطلاع از خبری ، آن را در سایت و رسانه ها خود منتشر کنند و باید انتقاد منصفانه صورت گیرد.

احدپور، در مورد انتقادهای که به عملکرد وی در زمینه تامین داروی بیماران خاص افزود: اگر حوزه غذا و دارو لیست داروهای مورد نیاز استان را به این سازمان ارایه دهد 100 درصد آن را تامین می‌کنم .
وی با اشاره به خرید داروهای هلال احمر از یکی از شرکت‌ها و همچنین نحوه حمل و غیراستاندارد بودن آن که در برخی از شبکه های اجتماعی و برخی سایت منتشر شده است گفت: هلال احمر یزد 38 قلم دارو از یکی از شرکت‌هایی که لیست آن در فهرست شرکت‌های مورد اعتماد هلال احمر است، خریداری کرد .
وی در مورد حمل این داروها تصریح کرد: حمل دارو براساس استاندارد بوده است و در این زمینه هیچ گونه مشکلی وجود نداشته است.

 

مدیرعامل هلال احمر استان یزدداروهای هلال احمر یزد با دوره انقضای کامل خریداری شده‌اند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به اینکه داروهایی که ادعا شده تاریخ گذشته هستند، کاملاً قانونی و با دوره انقضای کامل خریداری شده‌اند، گفت: مستندات قانونی به مسئولان استان ارائه شده است.

عباس احدپور پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد در ارتباط با اخبار منتشر شده مبنی بر خرید غیرقانونی داروهای تاریخ گذشته و فاسد و حمل غیر استاندارد آن توسط مدیرعامل هلال احمر استان یزد اظهار داشت: خریداری داروهای مورد نیاز استان که مازاد استانهای دیگر است، از جمله اقداماتی است که امکان اجرای آن وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: بحث خرید دارو از یک شرکت توسط هلال احمر استان یزد کاملا قانونی بوده و در این اقدام، 40 قلم داروی مورد نیاز استان یزد از شرکتی خریداری شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد ادامه داد: از این داروها، شرکت مذکور اجازه فروش 2 قلم دارو را نداشت و خلاف قوانین اقدام به فروش آنها کرده بود و بعد از انجام قرارداد، شرکتی که مجاز به فروش داروها بود، از شرکت طرف حساب هلال احمر یزد شکایت کرد.

احدپور با بیان اینکه موضوع شکایت در این بحث مربوط به دو شرکت پخش دارو است، گفت: پس از مشخص شدن عدم مجوز فروش این داروها توسط شرکت اول، هلال احمر یزد طبق قانون و مصوبه معاونت غذا دارو، اقدام به مرجوع کردن دو قلم داروی اول کرد و 38 قلم دیگر در حال حاضر در داروخانه هلال احمر به فروش می‌رسد.

وی به تاریخ این داروها اشاره کرد و گفت: تاریخ تولید داروهای مذکور مربوط به ماه هشت سال 2016 میلادی است و همه داروها 24 ماه تاریخ انقضا دارند در حالی که یکی از مطالب منتشر شده در این خبر ادعا کرده که تاریخ انقضای داروها گذشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد خاطرنشان کرد: اگر دارویی کد سلامت نداشته باشد یا تاریخ انقضای کم و حتی نزدیک به زمان انقضا باشد، نمی‌توانیم این دارو را بفروشیم و عملا بیمه‌ها هزینه چنین دارویی را به ما پرداخت نمی‌کنند.

احدپور در ارتباط با انتقال داروها به استان یزد گفت: نحوه انتقال هم به صورت کامل بر اساس استانداردهای لازم انجام شده و مستندات را هم به مسئولان ارائه کردیم.

 

مدير عامل جمعیت هلال احمر استان خبر داد؛

هلال احمر يزد را با 32 طرح نيمه تمام تحويل گرفتم/تمام داروي مورد نياز استان را تامين مي‌كنيم

مدير عامل جمعیت هلال احمر استان يزد از وجود 32 طرح نيمه تمام عمراني با پيشرفت فيزيكي 30 تا 90 درصد خبر داد و گفت: عمر برخي از اين طرح‌هاي نيمه تمام از زمان شروع بيش از 12 سال است.

"عباس احدپور" امروزدرنشست خبري با اهالي رسانه دراين رابطه تصريح كرد: متاسفانه هلال احمر يزد را با 14 ميلياردو 300 ميليون تومان بدهي مربوط به 32 طرح‌هاي عمراني نيمه تمام كه بعضاًعمليات اجرايي آنها ازسال 1382 آغازشده،تحويل گرفتم.

وي با بيان اين كه اين طرح‌ها از 30 تا 90 درصد پيشرفت فيزيكي دارند، خاطرنشان كرد: تنها 12 طرح از اين تعداد بين 80 تا 90 درصد پيشرفت دارند كه در صورت تامين اعتبار در اولويت تكيمل و بهره‌برداري قرار دارند.

احدپور ادامه داد: البته متاسفانه برخي از طرح‌ها نيز در حالي  كه تمكيل نشده بودند عجولانه افتتاح و مورد بهره‌برداري قرار گرفته كه همين موضوع باعث قطع تزريق اعتبارات اين طرح‌ها شده است كه به عنوان نمونه مي‌توان به پايگاه امداد و نجات خاتم كه بدون برق و حتي خودوري امداد مورد بهره‌برداري قرار گرفته است.

وي گفت: بنده همچنين ميراث 900 ميليون تومان بدهي مربوط به ساختمان ستادي هلال احمر، مجتمع اداري فرهنگي خاتم، پايگاه امداد و نجات خاتم و تفت نيز هستم كه تاكنون 200 ميليون تومان آن تسويه شده است.

وي از درامد بسيار پايين هلال احمر استان در طول سال نيز گلايه كرد و گفت: متاسفانه نبود منابع داخلي باعث عقب ماندگي سيستم اداري هلال احمر استان يزد شده است.

اين مسئول گفت: متاسفانه تنها ساختمان ملكي هلال احمر استان در خيابان آيت الله كاشاني در حالي شش سال قبل به يك شركت سرمايه‌گذاري وابسته به هلال احمر كشور واگذار شده كه بايد در قبال اين واگذاري ساختمان جديدي در همين خيابان براي داروخانه و درمانگاه هلال احمر اختصاص مي‌يافت ولي اين امر اتفاق نيفتاده و در كمال ناباوري كسي هم به اين موضوع اعتراضي نكرده است.

وي با اشاره به پيگيري هلال احمر در خصوص اين موضوع، همچنين از توافق براي بازپس‌گيري بيمارستان بهمن و درمانگاه حكيم‌زاده يزد از دانشگاه علوم پزشكي خبر داد و ابراز اميدواري كرد به زودي هلاا احمر استان مراكز فيزيوتراپي و درمانگاه شبانه‌روزي فعالي را در مركز استان ايجاد كند.

احدپور در بخش ديگري از سخنانش به عملكرد شش ماهه هلال احمر استان پرداخت و از مهمترين خدمات در حوزه درمان و توانبخشي را نيز ويزيت رايگان بيماران نيازمند در درمانگاه هلال احمر، اردوهاي اموزش بقاء در شرايط سخت به صورت منطقه‌اي در يزد، شركت در مانور‌هاي مختلف و افزايش فروش داروهاي خاص و كمياب در استان و جلوگيري از خروج داروي مازاد استان ذكر كرد.

وي با بيان اين كه داروهاي خاص و كمياب در استان تنها از طريق داروخانه شهيد چمران و داروخانه هلال احمر در استان توزيع مي‌شود، اظهار كرد: هلال احمر خود را متعهد به تامين تمام داروهاي مورد نياز استان كرده است و در اين باره حتي از چهار بيمارستان استان خواسته تا نياز دارويي خود را به هلال احمر واگذار كنند.

مدير عامل هلال  احمر استان با بيان اين كه هلال احمر استان هم‌اكنون داروي مورد نياز خود را از 38 شركت دارويي مختلف تامين مي‌كند، از رايزني با يكي از شركت‌هاي پخش دارو وابسته به دولت براي تامين تمام داروي مورد نياز هلال احمر استان خبر داد و گفت: در صورت انعقاد اين توافق، تقريباً 90 درصد از داروي مورد نياز استان از اين طريق تامين خواهد شد.

وي از معرفي و برخورد با متخلفان ارسال داروهاي سهميه استان به خارج از استان نيز خبر داد و گفت: خوشبختانه از سه ماه قبل تاكنون تخلفي در اين زمينه در استان روي نداده است.

احدپور در ارتباط با اخبار منتشر شده مبنی بر خرید غیرقانونی داروهای تاریخ گذشته و فاسد و حمل غیر استاندارد آن اظهار كرد: خریداری داروهای مورد نیاز استان که مازاد استان‌های دیگر است، از جمله اقداماتی است که امکان اجرای آن وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: بحث خرید دارو از یک شرکت توسط هلال احمر استان یزد کاملاً قانونی بوده و در این اقدام، 40 قلم داروی مورد نیاز استان یزد از شرکتی خریداری شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: از این داروها، شرکت مذکور اجازه فروش دو قلم دارو را نداشت و خلاف قوانین اقدام به فروش آنها کرده بود كه بعد از انجام قرارداد، شرکتی که مجاز به فروش داروها بود، از شرکت طرف حساب هلال احمر یزد شکایت کرد.

احدپور با بیان این که موضوع شکایت در این بحث مربوط به دو شرکت پخش دارو است، گفت: پس از مشخص شدن عدم مجوز فروش این داروها توسط شرکت اول، هلال احمر یزد طبق قانون و مصوبه معاونت غذا دارو، اقدام به مرجوع کردن دو قلم داروی اول کرد و 38 قلم دیگر در حال حاضر در داروخانه هلال احمر به فروش می‌رسد.

وی به تاریخ این داروها نيز اشاره کرد و گفت: تاریخ تولید داروهای مذکور مربوط به ماه هشت سال 2016 میلادی است و همه داروها 24 ماه تاریخ انقضا دارند در حالی که برخي سايت‌هاي خبري ادعا کرده‌اند که تاریخ انقضای داروها گذشته است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خاطرنشان کرد: اگر دارویی کد سلامت نداشته باشد یا تاریخ انقضای کم و حتی نزدیک به زمان انقضا داشته باشد، نمی‌توانیم این دارو را بفروشیم و عملاً بیمه‌ها هزینه چنین دارویی را به ما پرداخت نمی‌کنند.

وي در ارتباط با انتقال داروها به استان یزد نيز گفت: نحوه انتقال هم به صورت کامل بر اساس استانداردهای لازم انجام شده و مستندات را هم به مسئولان ارائه کردیم.

احدپور در بخش ديگري از سخنانش عملكرد بخش خرانه هلال احمر استان  را مورد اشاره قرار داد و گفت: خوشبختانه با سياست‌ها و تدابير انديشيده شده 100 درصد معوقات كاركنان هلال احمر استان تا پايان آبانماه كه معادل 40 ميليارد ريال بود پرداخت شد و 17 ميليارد و 572 ميليون ريال نيز به اجراي برنامه‌هاي امدادي، آموزشي و داوطلبي اختصاص يافت.

وي ادامه داد: همچنين از محل اعتبارات رديف خاص در خصوص جذب جوانان و اقدامات فرهنگي نيز سهم استان 639 ميليون ريال بوده كه جذب شد.

وي درامدهاي خاص(درامدهاي داخلي) هلال احمر استان در شش ماه ابتدايي سالجاري را نيز دو ميليارد و 330 ميليون ريال ذكر كرد و افزود: در بخش اعتبارات عمراني استاني چهار ميليارد و 680 ميليون ريال جهت تجهيز و تكميل پايگاه‌هاي امداد بين شهري و از محل اعتبارات عمراني ملي نيز 12 ميليارد ريال بابت نوسازي، بازسازي و تكميل طرح‌هاي نيمه تمام هلال احمر اختصاص يافته است.

اين مسئول از اقدامات صورت گرفته در حوزه جوانان هلال احمر استان به اجراي طرح ايمني با توزيع 482 هزار و 484 قلم بسته‌هاي فرهنگي، اجراي طرح ملي نهضت سبز، اجراي پنج طرح كاروان نيكوكاري، برگزاري جشنواره نقاشي آشتي‌ آشتي و برگزاري مسابقه نقاشي نقاشي با محوريت دوستي جهت كودكان استان، تاسيس 100 كانون دانش‌آموزي، برگزاري المپياد طرح ملي دادرس و كسب رتبه عالي كشور توسط شهرستان بافق، كسب رتبه‌هاي عالي كشور در المپياد اماده و غيره را ذكر كرد.

وي از اجراي طرح داوطلب‌يار امداد و نجات كه منجر به ارائه خدمات به دو هزار و 592 بهره‌‌ور شده است، برپايي 20 چادر سلامت و ارائه خدمات پزشكي به يك‌هزار و 168 نفر، اعزام كاروان‌هاي سلامت، اجراي طرح نيابت و اجراي خدمات به 147 نفر به ارزش 16 ميليارد و 800 ميليون ريال، به عنوان اقدامات صورت گرفته در حوزه داوطلبان ياد كرد.

وي از ديگر فعاليت‌هاي صورت گرفته در اين حوزه را افتتاح هشت خانه هلال در شهرستان‌هاي خاتم، اردكان، يزد، مهريز، بهاباد، اشكذر و ميبد و همچنين اجراي طرح هماي رحمت با ارائه چهار هزار و 344 سبد غذايي  بهارزشبالغبرچهارميلياردو 111 ميلونريال،برپايي 84 سفرهافطاريدرشهرهاو 45 سفرهدرروستاها براي 28 هزار و 551 بهره ور به ارزش بالغ بر 1.5 ميليارد ريال، اجراي طرح فرشتگان رحمت و كاروان‌هاي سلامت برشمرد.

مدير عامل هلال احمر استان از جمله خدمات حمايتي از محل بودجه جمعيت را كمك به 142 نيازمند استان در زمينه‌هاي درماني، معيشتي و آتش سوزي به ارزش 142 ميليون و 668 هزار ريال ذكر كرد.

وي در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه امداد و نجات هلال احمر نيز ابراز كرد: اجراي طرح نوروزي، ارتقاء دانش امدادگران، پوشش حوادث عمدتاً در راه‌هاي مواصلاتي استان، برگزاري دوره‌هاي آموزش هاي تخصصي تيم‌هاي واكنش سريع و تلاش براي تشكيل تيم‌هاي امدادي و تيم‌هاي ويژه در استان و بررسي نقاط قوت و ضعف شعب، اجراي طرح تابستانه و آغاز طرح زمستانه از جمله اين فعاليت‌ها در سالجاري بوده است.

وي از جمله اقدامات عمراني هلال احمر را نيز اتمام فاز دوم عمليات اجرايي اتاق بحران مهريز  و اتمام فاز دوم عمليات اجرايي پايگاه امداد و نجات فيض آباد در شهرستان تفت را مورد اشاره قرار داد.

احدپور در پايان نيز با اشاره به اين كه تكميل آشيانه بالگرد امداد استان توسط ستاد بحران در حال انجام است، از نياز يك ميليارد توماني براي رفع پاره‌اي ديگر از مكلات اين محل براي استقرار بالگرد خبر داد و گفت: در صورت تكميل آشيانه در زماني كمتر از 15 روز بالگرد استان را در اين محل مستقر خواهيم كرد.


تابلو اعلانات

نشریات

/documents/10701569/0/photo_

2017-07-22_12-24-54-1.jpg?t=

1500709930357

 

 

 

پوستر

پوستر روز جهانی داوطلبان

کتاب

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

دریافت فایل

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

 

بروشور

مناسبت ها

 


مناسبتی وجود ندارد

شهدای امدادگر

پیوندها

$img.text-on-image.getData()
$img.text-on-image.getData()

ارتباط با مدیرعامل

دکتر محسن حرازی زاده یزدی

سامانه ها

$img.text-on-image.getData()

اوقات شرعی

05:04:38 اذان صبح
06:34:03 طلوع آفتاب
13:08:35 اذان ظهر
19:42:34 غروب آفتاب
20:00:00 اذان مغرب
اوقات به افق :

رسانه ها

$img.text-on-image.getData()
$img.text-on-image.getData()
$img.text-on-image.getData()

نمایش نظرسنجی

نظر شما در خصوص محتوای سایت چیست؟