مشروح خبر

برای آموزش مردم برنامه داریم...

گفت‌وگو با آقای خلیل اکرمی رئیس شعبه هلال احمر شهرستان ابرکوه از استان یزد

بعید است کسی اهل گشت و گذار باشد و تا حالا گذرش به استان یزد و شهر زیبای ابرکوه نیفتاده باشد . شهری که از بعد گردشگری  یکی از شهرهای نمونه گردشگری طبیعی استان یزد به شمار می‌رود.  گردشگری این شهر باعث شده تا فعالیت های امدادگران جمعیت در آن رنگ و بوی خاصی داشته باشد . آقای اکرمی حدود 5 سال است که مسئولیت شعبه  جمعیت هلال احمر ابرکوه را بر عهده دارد.
باشور و اشتیاق از فعالیت های هلال احمر در این شهرستان سخن می گویدو اعتقادش بر این است که ارگان ها و سازمان‌های مختلف استان به ویژه در  شهرستان ابرکوه همکاری نزدیکی با جمعیت دارند.
بحث آموزش را مهم می داند و برای آموزش کارکنان ادارات و موسسات هم برنامه ریزی کرده است . پای صحبت های او نشسته ایم تا برایمان از اقدامات این شعبه در شهر تاریخی و گردشگری ابرکوه بگوید.
آقای اکرمی از خودتان بگویید ، از چه زمانی به عنوان رئیس شعبه ابرکوه انتخاب شده اید؟
خلیل اکرمی، متولد سال 1350 دارای مدرک فوق لیسانس جغرافیا گرایش آب و هواشناسی هستم. از 8 سال پیش همکاری خود را با جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه آغاز کردم و به عنوان عضو شورای اجرایی برتر شهرستان انتخاب شدم و از سال 1390 تا به امروز به عنوان رئیس شعبه هلال احمر شهرستان ابرکوه مشغول خدمت رسانی هستم.
شهرستان ابرکوه  را برای خوانندگان ما معرفی نمایید؟
شهرستان ابرکوه یکی از 14 شهرستان نمونه گردشگری کشورمان است که در مسیر استان‌های جنوب غربی به استان خراسان رضوی قرار گرفته است و به طریق الرضا مشهور است.
این شهرستان با 50 هزار نفر جمعیت، جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیاری از جمله سرو 4 هزار ساله ابرکوه را دارد که باعث شده خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی، از آن بازدید کنند.
شهرستان ابرکوه در مسیر یکی از جاده‌های اصلی کشور قرار گرفته است از این رو یک پایگاه امداد جاده‌ای ثابت در این مسیر قرار دارد که حوادث جاده‌ای را پوشش می‌دهد و به مسافران و گردشگران خدمات امدادی ارائه می‌کند.
اما با توجه به قرار گرفتن این شهرستان در مسیر جاده اصفهان- خاتم، به دلیل تحمل ترانزیت اصفهان به بندرعباس، لازم است که یک پایگاه امداد جاده‌ای جدید در این مسیر ایجاد شود.
فعالیت های هلال احمر شعبه ابرکوه  به چه صورت است؟
ارائه خدمات در پایگاه‌ امداد و نجات جاده‌ای با توجه به قرار گرفتن شهرستان ابرکوه بین استان‌های جنوب غربی به شمال شرقی، از فعالیت‌های شاخص هلال احمر شعبه ابرکوه است.
علاوه بر این با توجه به اینکه این شهر گردشگری در ایام نوروز، پذیرای جمیت کثیری از مسافران ایرانی است، پایگاه‌های راهنمای مسافران نوروزی نیز در ایام نوروز در این شهرستان دایر می‌شود و جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان در این پایگاه‌ها به مسافران نوروزی خدمات ارائه می‌کنند.
از دیگر فعالیت‌های جمعیت هلال احمرشهرستان ابرکوه، تحقق هدف اصلی جمیت یعنی ارائه آموزش‌های عمومی به ویژه آموزش کمک‌های اولیه به گروه‌های مختلف اجتماعی و اصناف است تا در مواقع مورد نیاز به جمعیت کمک کنند.
در این بین افرادی که علاقه بیشتری به دریافت آموزش‌ها دارند، آموزش‌های تخصصی را نیز فرا می‌گیرند و در قالب تیم‌های تخصصی به کمک جمعیت می‌آیند.
چه اقداماتی در حوزه امداد و نجات انجام داده اید؟
جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه در حوزه امداد و نجات، اقدامات شاخصی انجام داده است که از جمله آن برگزاری دوره‌های تخصصی امداد و نجات ، پیش بیمارستانی، دوره‌های تخصصی نجات و جستجو در جاده، است. بیش از 500 نجاتگر و امدادگر درجه بندی شده در این فعالیت‌ها شرکت کرده و در تیم‌های امداد و نجات شهرستان مشغول فعالیت هستند و با توجه به آموزش‌های ویژه در امدادرسانی به حوادث و سوانح شرکت می‌کنند.
شعبه از نظر آموزش امداد و کمک های اولیه و آموزش های تخصصی در چه سطحی است؟
از این رو بخشی از فعالیت‌های شهرستان به ارائه آموزش‌های عمومی کمک‌های اولیه اختصاص دارد که شامل دوره‌های 22 ساعته امداد و کمک‌های اولیه است. برگزاری دوره‌های عمومی نجات به مدت 80 ساعت و آموزش های تخصصی از جمله پیش بیمارستانی، امداد و نجات جاده و جستجو و غیره نیز در زمره فعالیت‌های این شعبه قرار دارد.
در حوزه جوانان چه فعالیت هایی داشته اید؟
در حوزه جوانان در زیرمجموعه‌های تشکیلاتی در سنین مختلف از جمله غنچه‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان، روستاییان و گروه‌های آزاد نسبت به جذب داوطلبان اقدام شده است وجمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه این افتخار را دارد که فعالترین کانون روستایی جمیت هلال احمر استان را دارد.
دید مردم نسبت به هلال احمر و کار شما چگونه است ؟
مردم شریف شهرستان ابرکوه از فعالیت های درمانی قدیم هلال احمر که به خوبی انجام می شد به نیکی یاد می کنند و چون در تمام حوادث ، نجاتگران و امدادگران هلال احمر را در کنار خود بلافاصله لمس می کنند  و می بینند دید بسیار خوب و مثبتی را به این سازمان عام المنفعه دارند.
خدمات بی منت هلال احمر در طول سالیان سال خصوصا حضور جوانن عزیز و فعال در اکثر فعالیت های هلال احمر این شهرستان پر رنگ و زبانزد است و با توجه به نیت خوبی که مردم عزیز دارند در طول سال همدل و  همراه ما بودند.
برای مردم عزیزی که با هلال احمر آشنا نیستند چه صحبتی دارید؟
من از تمام خانواده ها تقاضا مندم که عضو بزرگ خانواده هلال احمر شوند و زندگی خود را با فعالیت و همکاری با این سازمان عجین کنند ، چه بسا با عضویت خود و فراگیری آموزش های عمومی و تخصصی می توانند جان هزاران نفر را که نه از نظر نسبی بلکه از نظر همنوع بودن نجات دهند و زندگی دوباره ای به آنها ببخشند .
و سخن آخر ...
قرارگرفتن ابرکوه در یکی از مسیرهای اصلی جاده‌ای کشور، فعالیت و مسئولیت امدادگران و نجاتگران این جمعیت را دو چندان کرده است و آنها با جان و دل در پست‌های موقت ودائم در حال خدمت رسانی برای امدادرسانی در سوانح و حوادث هستند.
 

تابلو اعلانات

نشریات

/documents/10701569/0/photo_

2017-07-22_12-24-54-1.jpg?t=

1500709930357

 

 

 

پوستر

پوستر روز جهانی داوطلبان

کتاب

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

دریافت فایل

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

 

بروشور

مناسبت ها

 


مناسبتی وجود ندارد

شهدای امدادگر

پیوندها

$img.text-on-image.getData()
$img.text-on-image.getData()

ارتباط با مدیرعامل

دکتر محسن حرازی زاده یزدی

سامانه ها

$img.text-on-image.getData()

اوقات شرعی

05:27:19 اذان صبح
06:51:58 طلوع آفتاب
13:00:18 اذان ظهر
19:08:05 غروب آفتاب
19:24:58 اذان مغرب
اوقات به افق :

رسانه ها

$img.text-on-image.getData()
$img.text-on-image.getData()
$img.text-on-image.getData()

نمایش نظرسنجی

نظر شما در خصوص محتوای سایت چیست؟