مشروح خبر

انجام 112 عملیات امداد نوروزي توسط نجاتگران هلال‌احمر يزد/ مركز جامع توانبخشي هلال احمر يزد راه‌اندازي می شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد خبر داد:

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد ضمن ارائه گزارشي از اقدامات و عملكرد اين جمعيت در ايام نوروز 97، ابرزا اميدواري كرد كه در نيمه دوم ارديبهشت‌ماه شاهد راه‌اندازي مركز جامع توانبخشي هلال‌احمر در  يزد باشيم.  

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ دکتر «محسن حرازی زاده يزدي» امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه با اشاره به برنامه‌هاي متعدد اين جمعيت در ايام نوروز از جمله طرح‌هاي امداد و نجات، فرشتگان و سلامت مسافرين، تصريح كرد: طرح امداد و نجات نوروزي جمعيت هلال احمر از 25 اسفندماه ۹۶  آغاز و تا 15 فروردین ماه 97 ادامه داشت كه طي آن در مجموع 112 مورد عملیات  از سوی نجاتگران جمعیت هلال احمر استان یزد انجام شد.

وي با بيان اين كه در اين مدت 18 پايگاه امدادي شامل 12 پايگاه ثابت و شش پايگاه سيار در راه‌هاي استان استقرار داشتند، اضافه كرد: عملیات‌هاي انجام شده در اين مدت به تفكيك  شامل 31 مورد عملیات جاده‌ای، 75 عملیات حضوری، دو مورد خدمات مناسبتی، دو مورد عملیات ریزش آوار و دو مورد عمليات كوهستان بوده است . 

وي مجموع حادثه‌دیدگان حوادث جاده‌اي در عمليات‌هاي امداد و نجات نوروزي هلال احمر را 84 نفر و نجات يافتگان در اين حوادث را 18 نفر ذكر كرد.

این مسئول با بیان این که در مجموع 466 نفر نيروهاي عملياتي هلال احمر در اين ايام فعاليت داشتند، افزود: در طرح امداد و نجات نوروزي مجموع کل آمبولانس‌های اعزام شده 47 مورد بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر یزد افزود: جمعیت هلال‌احمر دارای سه گروه کوهستانی در یزد، تفت و اردکان بوده که عملکردی جدا از گروه‌های واکنش سریع داشته و از آمادگی علمی و فنی بسیار خوبی در کشور برخوردار هستند.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح نیابت بیان کرد: این طرح باهدف سرکشی و بهبود وضعیت خانواده‌های بی‌سرپرست و بد سرپرست اجراشده و درمجموع ضمن اجرای 147 طرح بازدید، تصمیمات لازم درزمینه، خدمات‌رسانی به این خانواده‌ها گرفته و برنامه‌ریزی‌ها انجام شد.

حرازی زاده  از اجرای طرح فرشتگان رحمت خبر داد و خاطرنشان کرد: هلال‌احمر پلی مابین توان توانمندان و نیاز نیازمندان است، عمده فعالیت‌های این جمعیت از سوی مردم شکل‌گرفته است، هلال‌احمر یزد نیز تلاش کرده تا در این طرح با ارائه خدمات‌رسانی توسط هزینه‌های تأمین‌شده از سوی مردم به نیازمندان به رسالت خود در این زمینه عمل کند.

حرازي زاده بيشترين حضور جوانان هلال احمر در طرح‌هاي نوروزي اين جمعيت را در بخش راهنمايي مسافران نوروزي با مشاركت قريب به يك‌هزار عضو ذكر كرد و گفت: در مدت اجراي طرح 204 هزار و 651 نفر از خدمات اين حوزه بهره گرفته‌اند و علاوه بر اين نيز دو هزار و 172 مسافر نيز از خدمات پايگاه‌هاي سيار در اين بخش بهره‌مند شده‌اند.

وي در اين باره از توزيع 94 هزار و 132 نقشه راهنماي استان و 88 هزار و 795 بروشور معرفي جاذبه‌هاي استان به مشافران نوروزي خبر داد.

وي با اشاره به برگزاري «كمپين نه به تصادفات» در راستاي كاهش حوادث جاده‌اي در اين ايام، گفت: خوشبختانه در اين كمپين 15 هزار و 316 نفر شركت داشتند كه در بين آنها بروشورها و بسته‌هاي فرهنگي توزيع شد.

مدير عامل هلال احمر استان از تعامل خوب بين هلال احمر و اورژانس استان در ارائه خدمات امداد و نجات نوروزي خبر داد و در اين رابطه با همكاري مسئولان دانشگاه علوم پزشكي قدرداني كرد.

وي از عمده فعاليت‌هاي در دستور كار هلال احمر استان را اعتمادسازي و تقويت آن در جامعه برشمرد و گفت: تمام فعاليت‌هاي جمعيت هلال احمر  به صورت داوطلبانه است و فعال‌تر شدن اين جمعيت نيازمند تقويت خدمات ارائه شده از سوي اعضاء است كه با اعتمادسازي ممكن خواهد بود.

حرازي زاده يكي ديگر از برنامه‌هاي اين جمعيت در استان را  راه‌اندازي مركز جامع توانبخشي هلال احمر  استان ذكر كرد و در اين باره تصريح كرد: اميدواريم شاهد تا نيمه دوم ارديبهشت‌ماه امسال شاهد راه‌اندازي اين مركز در ساختمان خيابان آيت االله كاشاني يزد باشيم و بتوانيم از برند هلال احمر براي ارائه بهترين خدمات به همشريان بهره جويم.

به گفته‌ي وي، قرار است اين مركز خدمات خود را از گفتاردرماني، كاردرماني و فيزيوتراپي آغاز و در ادامه با خدمات ارتوپدي فني دنبال كند.

وي در مورد ايجاد پايگاه امداد هوايي در استان نيز گفت: در اين رابطه رايزني‌هايي با مدیریت بحران و ستاد مركزي جمعيت در دست اقدام است و وعده‌هايي نيز داده شده كه در صورت تكميل آشيانه و پد بالگرد و ديگر موارد، بالگرد آن از سوي تهران تامين شود.

حرازي زاده يكي ديگر از طرح‌هاي جمعيت هلال احمر استان كه البته هنوز در حد پيشنهاد باقيمانده و نياز به تصويب و اعتبارات لازم دارد را ايجاد انبار لجستيك منطقه در استان يزد ذكر كرد.

وي در بخش ديگري از سخنانش در مورد تغيير و تحولات احتمالي در شهرستان‌ها نيز گفت: علي رغم سند استراتژي 5 ساله ابلاغي، در حال تدوين سند راهبردي جمعيت هلال احمر استان يزد هستيم كه شايد براي عملياتي شدن آن در صورت نياز برخي تغييرات را شاهد باشيم ولي در حال حاضر تمام عوامل جمعيت در استان به نحو احسن در حال ارائه خدمات هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه هلال احمر در بحث امداد و نجات جاده‌ای از توانمندی‌های بسیار خوبی به مدد نیروهای آموزش دیده برخوردار است،‌ ادامه داد: یکی از مشکلات ما در بحث امداد و نجات، انجام عملیات در بافت تاریخی یزد است زیرا برخی کوچه‌ها و معابر، امکان عبور و مرور دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادگر را سلب کرده ضمن اینکه بناهای بافت تاریخی یزد، به لحاظ نوع ساخت و ساز، آوار سنگینی دارد.

حرازی‌زاده در پاسخ به سئوال در مورد تعامل هلال احمر با دیگر دستگاه‌های امدادرسان نظیر اورژانس بیان کرد: تعامل و ارتباط خوبی در این زمینه برقرار است و هماهنگی مناسبی در این زمینه وجود دارد.

وی اظهار داشت: هلال احمر اغلب خدمات امدادی خود را در حوادث جاده‌ای ارائه می‌دهد اما اورژانس این خدمات را در شهرها نیز ارائه می‌دهد ضمن اینکه هلال احمر اغلب شرایط را برای امدادرسانی اورژانس فراهم می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در مورد وضعیت داروخانه هلال احمر و تامین داروهای خاص نیز بیان کرد: در این زمینه خوشبختانه مشکل جدی وجود ندارد و همه داروهاییکه برای بیماران خاص در کشور وجود دارد، در استان یزد نیز تامین شده است.

حرازی‌زاده همچنین تاکید کرد: تمام فعالیت‌های هلال احمر بر اساس فعالیت‌های داوطلبانه شکل می‌گیرد و هر چه اعضای داوطلب، فعالتر عمل کنند، بقیه خدمات این سازمان نیز به شکل بهتری پیش خواهد رفت.

حرازي زاده در پايان ضمن تاكيد بر گسترش آموزش‌هاي امدادي به آحاد جامعه، از رسانه‌هاي استان خواست تا به هلال احمر در جهت ترويج فرهنگ و حس نوعدوستي در بين شهروندان كمك كنند.

 

تابلو اعلانات

نشریات

/documents/10701569/0/photo_

2017-07-22_12-24-54-1.jpg?t=

1500709930357

 

 

 

پوستر

پوستر روز جهانی داوطلبان

کتاب

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

دریافت فایل

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

کتاب پیام هلال

 

بروشور

مناسبت ها

 


مناسبتی وجود ندارد

شهدای امدادگر

پیوندها

$img.text-on-image.getData()
$img.text-on-image.getData()

ارتباط با مدیرعامل

دکتر محسن حرازی زاده یزدی

سامانه ها

$img.text-on-image.getData()

اوقات شرعی

05:04:38 اذان صبح
06:34:03 طلوع آفتاب
13:08:35 اذان ظهر
19:42:34 غروب آفتاب
20:00:00 اذان مغرب
اوقات به افق :

رسانه ها

$img.text-on-image.getData()
$img.text-on-image.getData()
$img.text-on-image.getData()

نمایش نظرسنجی

نظر شما در خصوص محتوای سایت چیست؟